Homepage / Genel / Arapça Alfabe Nasıl Öğrenilir?
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Genel

Arapça Alfabe Nasıl Öğrenilir?

Arap alfabesini öğrenmek latin alfabesini öğrenmeye kıyasla çok daha zor olacaktır. Zorlu gırtlaktan çıkan seslere sahip olan ve sesli harf anlamında da kısır olan Arapça da sadece 3 sesli harf bulunur. Noktala kuralları konusunda da bir kesinlik olmadığı için dili telaffuz etmek ve anlam arayışında bulunmak yer yer zor olabilir.

Arapça Öğrenmek İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Arapça öğrenmek isteyenler özellikle üç konuya karşı büyük bir hassasiyet göstermelidir. Bunlardan biri doğru gözlemlemektir. Bol bol Arap kanalı izleyin ve gözlemlerinize güvenin. Bir diğeri de doğru okumaya yani telaffuz etmeye özen göstermektir. Arapça da tek bir ses değişiminin bile farklı anlamlara gelebileceğini unutmamanız gerekir. Hata yapmaktan korkmamak başlangıç için son derece önemlidir. Doğru duymak da en önemli üçüncü koşullardan biridir. Duyarak alışabileceğiniz için harfleri ve tonlamaları doğru duymak önemli olacaktır.

Hangi Arapça Öğrenilmelidir?

Arapça öğrenmek için program ve uygulamalara da bakabileceğiniz için öğrenme sürecini daha hızlı hale getirebilirsiniz. Ancak öncelikle hangi tür Arapçayı öğreneceğinize karar vermelisiniz. Arapça nasıl konuşulur bilmek istiyorsanız aşağıdaki Arapça türlerinden birini seçmelisiniz. Bunlar:

  • Modern standart Arapça: Belirli bir Arap ülkesi için Arapça öğrenmek istiyorsanız o zaman genel Arapça olarak da tabir edilen standart Arapça’yı öğrenmek yeterli olacaktır. Bütün arap ülkelerinde kullanılan standart Arapça genelde yazı dili olarak resmi anlamda da kullanılmaktadır.
  • Klasik Arapça: Kuran Arapçası olarak da bilinen bu dil İslami eserleri okumak ve anlamak için kullanılır. Arapça kurslarının çoğu İslami Arapçayı size verecektir.
  • Ammice Halk Arapçası: Arap ülkesinde hayat kurmayı planlıyorsanız ya da iş yapacaksanız standart Arapça yeterli gelmeyeceğinden bölgesel lehçeleri de öğrenmeli ve halk Arapçasına değinmelisiniz.

Arapça Öğrenmek İçin İlk Adımlar Nelerdir?

Arapça öğrenmek için tavsiyeler aldığınızda ilk adımın Arap alfabesini öğrenmek olduğunu göreceksiniz. Alfabeyi öğrendikten sonra Arapça sözlük kullanmayı da öğrenmeli ve dilin kurallarına hakim olmalısınız. Online eğitimleri değerlendirmeli ve evde boş zamanlarınızda Arap kanalları açarak kulak doygunluğu edinmeye çalışmalı, pratik yapmalısınız.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*