Homepage / Alfabeler / Ceylin Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler

Ceylin Alfabesi

Ceylin tekerlemesi ile çocukların alfabeyi öğrenmesi için özel olarak hazırlanmış, yıllar boyunca söylenen alfabe, Ceylin H Official tarafından tekrar seslendirildi. Milyonlarca çocuğun alfabeyi öğrenmesi, tekerleme olarak eğlenceli bir şekilde bu öğrenme sürecini desteklemesi için oluşturulmuştur.

Köşe, harfler, baş, heceleme gibi durumlar bulunduğu için özellikle Türkiye’de aileler tarafından çocuklara ezberletilmesi gereken bir türü bulunur. Zor olmaması, birkaç kez söylendiğinde çok kolay bir şekilde ezberlenebiliyor olması da tekerleme türüyle birlikte çocuğunuza eğlenerek alfabeyi öğrenmesi için destek olabilirsiniz.

Ceylin Alfabesi Nedir?

Ceylin sar makara ve alfabe tekerlemesi, çocuklar tarafından alfabenin öğrenilmesi gereken dönemde en önemli tekerlemelerin başında geliyor. A, B harfleri, sütlü kahve, miki fare gibi sevimli ve rahatlıkla ezberlenebilecek semboller kullanılmıştır. Bu tekerlemeyi söylerken el ile işaretlerin yapılması ve gösterilmesi de çocuğun alfabeye olan ilgisinin artmasını sağlayacaktır.

Tekerleme ortalama bir dakika sürdüğü için, çocuğunuz hem sıkılmadan bu tekerlemeyi söyleyebilecek hem de eğlenerek anlatmaya başlayabilecek. Size karşı anlatmasına izin verdiğinizde, özgüveninin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuza gün içerisinde birkaç kez tekrar ettirdiğiniz taktirde, çocuğunuzun alfabeyi ve A – B harflerini öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Ceylin Alfabesi

Türkçe olarak alfabenin öğrenilmesi, okula ve okumaya olan isteğin artırılması için çocuklarınıza son derece güzel alfabeler öğretebilirsiniz. Ceylin bütün şarkıları ile çocukların eğlenecekleri, aynı zamanda öğrenecekleri pek çok farklı konuda örnek olmaya devam ediyor. İstediğiniz zaman alfabeyi internetten dinleyebilir veya indirerek çocuğunuzun dinlemesini sağlayabilirsiniz. Çocuklarla birlikte ebeveynlerin de yapacağı hareketler, tekrarlamaya devam ettikleri durumlar için çocukların öğrenme başarısı artırılabiliyor.

Ceylin Alfabesi Nasıl Söylenir

Üç kere aaa üç kere bbb üç kere a üç kere b alfabe, Sütlü kahve, miki fare, eteğimin pilesi, saçımın lülesi, ay çok mersi çok mersi, ben seni saat 10’da köşe başı Çin lokantasında bekliyorum. Gelmezsen küsüyorum, yüzüğünü atıyorum, mektubunu yırtıyorum, çiçeğini eziyorum. Ama eğer gelirsen, ben seni çok seviyorum.” Son derece eğlenceli bir tekerleme olan Ceylin tekerlemesinin her zaman için kız çocuklarına öğretilmesiyle okula olan sevgileri artırılabiliyor.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*