Homepage / Alfabeler / Fransa Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler

Fransa Alfabesi

Fransızca alfabe Dünya çapında sık kullanılan dillerden biri olmaktadır. Fransa’da da yaygın olarak bu dil kullanılmaktadır. Roma İmparatorluğu döneminde kullanılan Latincenin devamı olarak kabul edilebilir. Zor bir dildir çünkü gırtlak kullanmak gerekmektedir. Telaffuzlarını doğru yapmadan dili kullanmak mümkün olsa da doğru anlam yüklenmesi sorun yaşatabilir. Fransızca okunuş kuralları vardır ve bunun için gırtlak kullanılması gerekmektedir.

Fransa Alfabesi Özellikleri

Hem Fransa’nın hem de Kanada’nın resmi dili olarak kabul edilen Fransızca aynı zamanda pek çok sömürü ülkesinin de resmi dili olarak kabul ediliyor. Fransızca aksanlı harfler toplamı 5 adettir. Bunun 4 tanesi sesli harfler için 1 tanesi de sessiz harfler için kullanılmaktadır.

  • Hint-Avrupa dillerinden biri olarak sunuluyor.
  • Fransızcada 26 adet harf bulunmaktadır.
  • Sesli harf kullanacaksanız o zaman 4 adet aksan, sessiz harflerde ise 1 adet aksan yer almaktadır.

Fransızca Nasıl Bir Dildir?

Fransızca içerisinde okunmayan harfler bulunmaktadır. Fransızca kelimelerin okunuşu sırasında d harfi, s harfi, t harfi ve x harfi okunmaz. Ancak bu harfler sadece kelimelerin sonunda ise okunmayacaktır. Bazı harfler bir arada kullanıldığında da yine telaffuz farklılıkları oluşacaktır. Fransızca kesinlikle kolay bir dil değildir. Aynı zamanda yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığı da bilinmelidir. Ancak Dünyanın pek çok yerinde kullanılan bir dil olması farklı telaffuzların olmasına neden oluyor. Yani aksanların değiştiği görülebiliyor. Fransızca harfler her ne kadar aynı olsa da okunuşlarında, aksanlarında milletler arasında bir farklılık oluşabiliyor.

Fransızca öğrenebilmek için öncelikle gırtlaktan ses çıkarmayı kavramak gerekiyor. Çünkü pek çok kelimenin okunuşunda gırtlak kullanmak gerekiyor. Aynı zamanda 4 adet sesli harf içerisinde aksan vardır. Sessiz harflerin içerisinde de 1 adet aksan bulunmaktadır. Bu aksanları iyi kavramak, vurgularını da doğru yapmak gerekiyor. Fransızca okunduğu gibi yazılan ya da yazıldığı gibi okunan bir dil değildir. O nedenle telaffuzlarını öğrenmek adına dinlemek çok önemlidir. Sömürü ülkelerinde, Fransa ve Kanada’da bu dil resmi dil olarak kabul ediliyor ve yerli halk bu dili her an kullanıyor.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*