Homepage / Alfabeler / Alfabelerin Özellikleri / İbrani Büyü Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

İbrani büyü dili olarak adlandırabileceğimiz İbranice, İncil ve Yahudi ibadet dili olarak bilinmektedir. 20.yüzyılın başlarında özellikle İsrail çevresinde çok fazla konuşulduğunu söyleyebileceğimiz bu dil, tarihsel anlamda da öneme sahip dillerden biridir. İsrail’in resmi dili olan İbranice, 22 harften oluşmaktadır. Aleph bet olarak bilinen bu alfabe, öğrenilmesi zor bir harf grubundan oluşmaktadır. Sağdan sola doğru okunan ve M.Ö. iki bin yıla dayanan bu dil gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Kabala Büyüsü Nedir?

Kabala aşk büyüsü olarak da bilinen kabala büyüsü, hem aşık etme hem de ayırma gibi seçenekler için kullanılan büyülerden biridir. Hızlı tesir ettiğinin söylenmesi ve zor bozulması nedeniyle büyü dünyasında en çok bilinen bu büyünün dili de İbranicedir. İbranice büyü sözleri aramanızda karşınıza genelde kabala büyüsünün çıktığını göreceksiniz.

Çift ağızlı büyülerden biri olması nedeniyle ilgi gören bu büyü Yahudi kabala inancından gelmektedir. Eski Yahudi felsefesinden etkilendiğini söyleyebileceğimiz bu büyü güçlü tesirlerinin olduğu sık söylenen büyülerden biridir. Psikolojik boyutları da düşünüldüğü zaman nümerik hesaplamalarla yapılan bu büyünün etkisi asırlar boyunca insanları etkisi altına almıştır.

Kabala Büyüsü Nasıl Yapılır?

Kabala büyüsü yapanlar aslında bir çeşit duygu ve düşünceleri yönlendirme tekniğini kullanırlar. Bu büyü ile kim etki altına alınmışsa artık o kişinin hem zihni hem de kalbi etki altında olacaktır. Bu büyüyü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise gizli etkileme gücünün olmasıdır diyebiliriz. Kişi duyguları kendi isteğiyle yaşıyormuş gibi gördüğü için buna gizli etkileme gücü denmektedir. Bu nedenle pek çok kişinin tercih ettiği büyüdür.

Kabala Büyüsü Dili Nedir?

Kabala zenginlik büyüsü ve kabala aşk büyüsü, İbranice yazılan bir büyüdür. Kabala Arap ve Süryani alfabeleri ile de yapılan büyülerden biridir. Vefklerde yazılan yazıların bazıları da Tevrat’tan alınmıştır. Yazılar İbranice olduğu için Tevrat’ın kimi bölümlerinin yazılmasıyla ilgili farklı görüşler de vardır. Ayrıca anlamını yalnızca büyü yapan üstadların bildiği bazı motifler de büyülerde kullanılmaktadır. Ayrıca kişilerin hangi duygularının birbirine bağlanacağı da (tutku, aşk, vefa) belirlenmelidir.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*