Homepage / Alfabeler / İsveç Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler

İsveç Alfabesi

İsveçce, Finlandiya ile birlikte İsveç’te kullanılan resmi dil şeklinde karşımıza çıkar. Bölgenin kültürel yapısı, yaşam biçimi ve günlük konuşma şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak adına dilini öğrenmek, en temel kurallar arasındadır. İsveç dili öğrenme aşamasında ise alfabesine dikkat etmek ve kelimelerin ne anlama geldiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

9 Milyonun Üzerinde Bir Kitle Konuşur

Finlandiya’nın güney ve batısı ile birlikte İsveç içerisinde 9 milyonun üzerindeki vatandaş, İsveç dilini kullanır. İletişim kurma ve problemleri dile getirme aşamasında dil, en önemli unsurlardan bir tanesidir. İsviçre alfabesi ise her ne kadar karmaşık gibi görünse de kelime yapılarına dikkat edildiğinde bilgi edinmek son derece kolaydır.

  • 31 farklı harfin bulunduğu İsveç alfabesi, Türkçe ile bazı benzerlikler gösterir.
  • Her harfin okunuşu ve anlamları birbirinden farklılık gösterir.
  • Dili öğrenirken problem yaşamamak adına anlamına ve aynı zamanda okunuş şekillerine dikkat etmek faydalı olacaktır.
  • Pratikler, sözlük yardımı ve kelime egzersizleri ile dili öğrenmek son derece kolaydır.

Türkçe İle Benzer Yönleri

İsveç dilinin Türkçe’den farklı olmasındaki temel unsurlardan bir tanesi alfabesinde iki tane farklı işaretlere sahip olan “a” harfinin bulunmasıdır. Üstünde tek virgül ile çift virgül olan a harfi, anlam bakımından birbirinden farklılık gösterir. İsveççe günlük konuşmalar pratik ve basit olduğundan dolayı başlangıçta zorlanmadan ilerleme fırsatı oluşur.

Kelimelerin Anlamlarına Ve Okunuş Şekillerine Dikkat

Her dilde olduğu gibi İsveççe öğrenirken de birbirinden farklı zorluklar vardır. Bu noktada en iyi şekilde öğrenmeyi gerçekleştirmek ve problem yaşamamak adına kelime yapıları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. İsveççe öğrenmek zor mu diye merak edenler, gerekli egzersizlerini yaptıklarında kısa süre içerisinde sonuç alabilirler. Diğer dünya ülkelerinin dillerine bakıldığında İsveççe, daha pratik ve basittir. Ancak doğru anlamlar çıkarabilmek adına hangi kelimelerin yan yana geldiğine dikkat etmek önemlidir. Testler, oyunlar ve farklı egzersizler ile birlikte öğrenilen kelimeler üzerinden pratik yapmak son derece kolaydır. İsveççe yakın zaman içerisinde popüler dillerden bir tanesi haline gelmiştir.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*