Homepage / Alfabeler / İtalyan Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler

İtalyan Alfabesi

İtalyan dili, en esnek ve eğlenceli iletişim seçeneklerinden bir tanesi olmak ile birlikte son dönemde popülerliğini arttırmıştır. İngilizce ya da Almanca gibi evrensel diller dışında İtalya, en çok talep gören dillerden bir tanesi haline gelmiştir. İtalyan alfabesi yazılışı da kolay olduğundan dolayı kısa süre içerisinde öğrenme fırsatı oluşur. Ancak yazılışı ve okunuşu aynı olmayan kelimelere dikkat etmek önemlidir.

Latin Alfabesinden Üretilmiş

Farklı ve dikkat çekici bir aksana sahip olan İtalyan dili, Latin alfabesinden türetildiği için öğrenilmesi son derece kolaydır. Harfler, anlamları, kelime ve cümle yapıları hakkında bilgi sahibi olanlar kısa süre içerisinde öğrenme imkanı bulurlar. İtalyanca kelimeler birbirine benzediği için farklı anlamlar oluşturabilmek adına değişik seslerden yardım alınır.

  • 21 harften oluşan İtalyan alfabesinde ünlü ve ünsüz kelime seçenekleri vardır.
  • Alfabe içerisinde yabancı dillerden gelen farklı harflerde olduğu için ekstra 5 kelime eklenir.
  • J, k, y, w ve x sonradan eklenen kelimeler olarak karşımıza çıkar.
  • İtalyan alfabesindeki seslerin çoğu, Türkçe ile benzerlik gösterir.

Kolay Ve Pratik Öğrenme Fırsatı

Diğer dünya dilleri göz önünde bulundurulduğunda, İtalyanca kolay öğrenilebilen seçenekler arasında gösterilir. İtalyanca aksanlı harfler hakkında bilgi sahibi olanlar, dili daha kolay telaffuz etme ve karşısındaki ile en iyi şekilde iletişim kurma fırsatı elde ederler. Bir ülkenin dilini anlayabilmek adına yaşam şeklini ve kültürünü de incelemek önemlidir. Günlük konuşma diline hakim olmak, kelimeleri daha iyi anlamlandırabilmek açısından avantajlıdır.

Türkçe İle Benzer Noktaları

İtalyanca okunuş kuralları ile Türkçe arasında bazı benzerlikler vardır. Her iki de Latin alfabesinden etkilendiği için kelimelerin okunuşları ve çıkardığı sesler aynıdır. İlk kez farklı bir dil öğreneceklerin kelimeleri incelemeleri ve genel kurallara dikkat etmeleri gerekir. Türkçe’de kullanılan ancak İtalyanca da olmayan sesler h, ğ, ı, j, ü ve ö olarak karşımıza çıkar. Her iki dilde de yazılan cümlelerin ya da kelimelerin okunuşları birbirinden farklılık gösterebilir. Bir dili öğrenirken sık tekrar yapmak ve kelime yapılarını detaylıca incelemek faydalı olacaktır.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*