Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Japon dili, öğrenmesi zor seçeneklerden bir tanesi olmak ile birlikte, farklı kültürleri tanımak isteyenler açısından avantajlıdır. Japonya’da kullanılan ve resmi dil olarak kabul edilen Japonca, Slav dillerinden gelir. Japon alfabesi kanji, en çok değerlendirilen seçeneklerden bir tanesi olmak ile birlikte öğrenme aşamasında düzenli pratik yapmak temel unsurlar arasındadır.

Dört Farklı Yazı Sistemine Sahip

Alfabesini Çinceden alan Japonya içerisinde birbirinden farklı dört yazı tipi kullanılır. Hiragana, kanji, katakana, romaji değerlendirilebilecek yazı sistemleri olarak karşımıza çıkar. özellikle Japon alfabesi katakana, dil öğrenmek isteyenler adına zorlu seçeneklerden bir tanesidir.

  • Türkçe’de genellikle her kelime bir ses olduğu için cümleleri bir araya getirmek son derece kolaydır.
  • Ancak Japonca yazıldığı gibi okunmak ve her harfin birbirinden farklı anlamları vardır.
  • Kanji yazı sisteminde 10 binden fazla kelime vardır.
  • Kana sistemini kullananların ise her hece için bir harf kullanmaları zorunludur.
  • Farklı yazı sistemleri ve kuralları olduğu için Japonca, öğrenilmesi gereken zor dillerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

Diğer Dil Seçeneklerine Göre Daha Zor

Diğer dil seçeneklerine göre zor olması nedeniyle Japonca, en zor öğrenilen seçeneklerden bir tanesidir. Slav dillerine dahil olduğundan dolayı her harf ve kelimenin birbirinden farklı anlamları vardır. Japonca harfler ve okunuşları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin yanlarında sözlük bulundurmaları faydalarına olacaktır. Önceleri yukarıdan aşağı yazılan Japonca, günümüzde soldan sağa doğru yazılır ve okunur.

Çizilen Her Harf Birden Fazla Kelimeye Karşılık

Özelikle kanji yazı sistemi içerisinde çizilen her harf birbirinden farklı kelimeye karşılık gelir. Bu durum ise anlam farklılıklarının ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Problem yaşamamak adına harfleri çizerken dikkatli olmak faydalı olacaktır. Japonca her ne kadar zor gibi görünse de üzerinde durulduğunda kısa süre içerisinde bilgi edinmek kolaydır. Farklı dilleri öğrenmek, ülkelerin kültürleri ve yaşam tarzları hakkında da fikir edinmek açısından avantajlıdır. Ancak dilleri öğrenirken Türkçe telaffuzlarına, yazılış biçimlerine, kelime yapılarına ve hangi anlamlara geldiğine de özen göstermek önemlidir.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*