Homepage / Alfabeler / Özel Alfabeler / Melek Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler, Özel Alfabeler

Melek Alfabesi

Melek dili, son derece mistik ve ruhani iletişim kanallarından bir tanesi olmak üzere 400 yıldan daha uzun bir süredir geçerliliğini korumaktadır. Her ne kadar bazı toplumlar tarafından kabul edilmiyor olsa da hala varlığını koruyan Melek alfabesi, karmaşık olduğundan dolayı öğrenmesi zordur. Melek alfabesi nedir diye merak edenlerin öncelikle kelimeleri ve nasıl anlamlar içerdiğini öğrenmeleri faydalarına olacaktır.

Zor Bir Sembol Ve Dil Sistemi

Enokyan büyü alfabesi olarak da bilinen Melek dilinin, insanlara ruhani varlıklar tarafından indirildiğine inanılır. John Dee ile Edward Kelley tarafından ortaya çıkan Melek alfabesi, 1580’li yıllardan bu yana günümüze kadar ulaşmıştır. Enokyan alfabesi büyü müdür diye merak edenler için böyle bir etkisinin olmadığını söylemek gerekir.

  • Sembol ve dil sistemi son derece zor olduğundan dolayı öğrenme aşamasında problemler yaşanır.
  • Yazıldığı gibi okunmayan kelimelerin birbirinden farklı anlamları vardır.
  • Fonetik titreşimler ile birlikte kelimelerin anlamları okuyan kişiler tarafından yorumlanır.
  • yy’ın sonlarından da üzerinde çalışmalar yapılan Melek Alfabesi, evreni dört farklı boyuta ayırır. Fiziksel evrenin 2 farklı yöne hareket eden bir hiperkül olarak tanımlanır.

Okunuş Şekilleri Modernleşti

19.yy ile birlikte Melek dilinin hala etkinliğini koruması ile birlikte kelimelerin okunuş şekilleri daha da modern hale getirilmiştir. Bu sayede hem yazılışı hem de okunuşu hakkında fikir edinebilmek son derece kolaydır. Enokyan alfabesi harfleri diğer dillere göre farklı olduğundan dolayı öğrenme aşamasında zorluklar yaşanır. Mistik unsurlara ya da mitolojik ögelere ilgi duyanların belirtilen dil hakkında fikir edinmeleri faydalarına olacaktır.

Kelimelere Yüklenen Anlamlar Ve Titreşimler Önemli 

Enokyan alfabesi çeviri metinleri incelenirken, kelimelere yüklenen anlamlara dikkat edilmelidir. Belirtilen alfabe içerisinde önemli olan harflerin nasıl yazıldığı değil ne şekilde okunduğudur. Okunuşuna anlamlar yüklemek, Melek dilini anlamak adına temel unsurlardan bir tanesi şeklinde karşımıza çıkar. Toplumların birbirleri ile anlaşması adına birbirinden farklı dillerin etkin hale geldiği günümüzde, Melek alfabesi, değişik yöntemler denemek isteyenler açısından avantajlıdır. Alfabenin mistik unsurlar içermesi daha çok kişi tarafından tercih edilmesine zemin hazırlar.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*