Homepage / Alfabeler / Özel Alfabeler / Zodyak Alfabesi
Bağlaç Nedir? Fiilimsi Nedir? Edat Nedir? Fiil Nedir? Hece Nedir? İkileme Nedir? Sıfat Nedir? Sözcüklerde Anlam Daralması ve Genişlemesi Yansıma Sözcük Nedir? Zamir Nedir? Zarf Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Nelerdir? Ses ve Harf Nedir? İsim Nedir? Cümlenin Ögeleri Anlatım Bozukluğu Nedir? Türkçe’de Paragraf Çeşitleri Nelerdir? Cümlede Anlam Yapılarına Göre Cümleler Nelerdir? Anlamına Göre Cümleler İmla Kuralları Nedir? Üslup Nedir? Dilbilgisi Nedir? Vindergood Alfabesi Urartu Alfabesi Ülkemizde Kullandığımız Alfabe Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur Zambiya Alfabesi Ukrayna Alfabesi Ukraynaca Alfabe Okunuşu Zebur Alfabesi Zibu Alfabesi Vefk Alfabesi Ütopya Alfabesi Yunanca Alfabe Okunuşu Zodyak Alfabesi Wakanda Alfabesi Vietnam Alfabesi Latin Alfabesine Son Şeklini Veren Uygarlık Şifreli Alfabe Yapma Pomakça Alfabesi Latin Alfabesi Olmasaydı Ne Olurdu? Pilot Alfabesi Melek Alfabesi Latin Alfabesine Geçişin Faydaları Şu An Kullandığımız Alfabe Sanskritçe Alfabe Pakistan Alfabesi Lehçe Alfabe Latin Alfabesi Olmayan Harfler Laz Alfabesi Sırp Alfabesi Selçuklu Alfabesi Norveç Alfabesi Nogay Alfabesi Latin Alfabesi Kaç Harftir? Latin Alfabesinin Özellikleri Maddeler Halinde Şaman Alfabesi Polonya Alfabesi Orhun Yazıtları Latin Alfabesi Lehçe Alfabesi Latin Alfabesi Ve Türk Alfabesi Arasındaki Fark Latin Alfabesini Kullanmayan Ülkeler Tayland Alfabesi Pinyin Alfabesi Pers Alfabesi Nato Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler İçinde Latin Alfabesini Kaç Kişi Biliyor Latin Alfabesine Eklenen Harfler Şimti Alfabesi Romen Alfabesi Oğuz Alfabesi Nors Alfabesi Latin Alfabesi Kullanan Ülkeler Kiril Alfabesi Kullanan Türk Devletleri Japoncada Kaç Alfabe Var İtalyanca Alfabe İbrani Alfabesi Kullanan Ülkeler İbrani Alfabesi Kullanan Türk Boyu Göktürk Alfabesinde Kaç Harf Vardı? Latin Alfabesi Hangi Uygarlık Tarafından Bulunmuştur? Japonca Katakana Alfabe           İsrail Alfabesi Irk Bitig Alfabesi İbrani Alfabesi Kaç Harflidir? Göktürk Alfabesi Ne Zamana Kadar Kullanıldı? Latin Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Alfabe Öğren İşaret Dili Alfabesi İspanyol Alfabesi Hiragana Alfabesi Grek Alfabesi Kiril Alfabesi Hangi Ülkelerde Kullanılır? Japonca Hiragana Alfabe İspanyolca Alfabe Hint Alfabesi Göktürk Alfabesi Rakamlar Latin Alfabesi İle Yazılan Eserler Japon Alfabesi Işık Dili Alfabesi İbrani Büyü Alfabesi

Alfabeler, Özel Alfabeler

Zodyak Alfabesi

Zodyak alfabesi, günümüzde burçları temsil etmek için kullanılan bir takım sembollerden oluşmaktadır. Bu alfabe, sadece bir takım astrolojik çalışmalarda tercih edilmektedir. Onun dışında bir kullanım alanı söz konusu değildir. Burçları sembolize etmek için kullanılan değişik simgeler, 12 değişik şekil ile karşımıza çıkmaktadır.

Zodyak Nedir?

Zodyak nedir sorusu en çok merak edilen suallerin başında gelmektedir. Buna göre adı geçen terim, bir çember olarak bilinmektedir. Bu çemberin içinde ise gezegenlerin yörüngeleri bulunmaktadır. Yörüngeler üzerinde gezegenler dönmektedir. Aynı zamanda zodyak, uzay kemeri şeklinde de tanımlanmaktadır. Yaklaşık olarak 15 derecelik bir açısı vardır. Güneşe giden yol olan zodyak, 12 kısımdan oluşur. Her bir kısım ise burçlara karşılık gelmektedir. Bunlara zodyak burçları ismi verilir. Tüm burçlar farklı özellikleri ve değişen etkileri ile ön plana çıkmaktadır.

Zodyak Kelimesinin Kökeni Nedir?

Zodyak kelimesinin kökeni konusunda eski Yunancaya kadar uzanmak gerekiyor. Zoidion olarak bilinen kelimeden türetilen zodyak; yer ve hayat gibi farklı anlamlara gelmektedir. Hayatın yeri olarak da ifade edilebilir. Latin dilinde ise gösterge demektir.

Yıldızsal Zodyak Başlangıcı Neresidir?

Yıldızsal olarak tanımlanan zodyak’ın başlangıç yerine dair bir takım farklı görüşler vardır. Ancak kabul edilen gerçek, Koç’un başlangıç noktası olduğudur. Buna göre Koç, 0 derece ile ifade edilir. Böylelikle Koç, tam anlamı ile bir referans şeklinde tanımlanabilir. Zodyak alfabesi ile koç ve diğer burçlar, değişik sembollerle gösterilmektedir. Astroloji ile uğraşanlar, bu sembollere hakimdirler.

Zodyak Alfabesi nedir?

Zodyak alfabesi farklı semboller ile karşımıza çıkmaktadır. 12 değişik simgeden oluşmaktadır. Her burca karşılık gelen bir şekil söz konusudur. Bu şekiller ilgili burçlara benzeyen bir takım çizimler ile ifade edilmektedir. Balık, koç, ikizler, boğa, aslan, yengeç, terazi, başak, balık, kova,oğlak, yay, akrep adı verilen burçların simgesi son derece ilgi çekicidir. Çok eski dönemlerde bir takım şifreli mektuplarda kullanılmıştır. Ayrıca eski medeniyetlerde, özellikle İsrail’deki tarihi sinagog içinde bu sembollerin olduğu bilinmektedir. Zodyak Alfabesinin özellikleri içinde bir harfe karşılık gelmemeleri en dikkat çekici ayrıntıdır.

Facebook üzerinden bu sayfaya yorum yap!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*